+420 775 865 170

Časté dotazy

Za jak dlouho budeme bydlet?

Od chvíle, kdy je vydáno stavební povolení, jsme schopni zajistit výstavbu základové desky a hrubé stavby za 3-4 měsíce. 

Pomůžete mi s vyřízením hypotéky?

Ve spolupráci s našimi partnery jsme schopni zajistit vám vyřízení hypotečního úvěru na stavbu rodinného domu. Kontaktujte nás prosím pro více informací.

Jaký typ výstavby realizujete?

Používáme montované technologie stavby. Jednotlivé stavební prvky buď předem připravíme na míru a na stavbě je již přímo instalujeme, nebo výroba jednotlivých prvků může probíhat přímo na základové desce. 

Montované technologie

Nabízíme vám dodávku vašeho domu formou letmé montáže (tzv.montované technologie). Předností tohoto způsobu výstavby je rychlost dodávky a minimální vázanost na povětrnostní podmínky. Všechny prvky domu se vyrobí ve výrobním závodě, kde se pravidelně sleduje kvalita výroby a zabudovaných materiálů. Na stavební prvky nepůsobí negativní povětrnostní podmínky. Samotné sestavení rodinného domu je pak otázkou spíše hodin než dnů. Stavba je rychle pod střechou, a tak je vliv počasí minimální. Tento styl výstavby umožňuje výstavbu i v zimním období.

Výstavba dobu na místě

Konstrukce domu je téměř totožná jako u montované technologie, jen samotná výroba domu probíhá přímo na základové desce. Rychlost je ovlivněna povětrnostními a místními podmínkami. Tento typ výstavby je z finančního hlediska výhodnější (doprava, jeřáb atd.)., ale délka výstavby je o min. 2 měsíce delší, a proto je potřeba počítat s vedlejšími náklady jako například úroky z úvěrů a náklady na bydlení. Při výstavbě na stavbě je potřeba věnovat patřičnou pozornost používaných materiálů. Mnohé firmy staví z nevysušeného řeziva, neřeší vzduchotěsnost stavby, neřeší stavební detaily a případnou „lidovou tvořivostí“ na stavbě, což negativně ovlivňuje kvalitu a životnost stavby.

Co je součástí projektové dokumentace?

Nabízíme projektové dokumentace v rozsahu:

  • Studie
  • Stavebně architektonická část
  • Požárně bezpečnostní řešení stavby
  • Energetický průkaz
  • Projekt vytápění a větrání
  • Projekt zdravotechniky
  • Projekt osazení do terénu
  • Projekty inženýrských sítí

Jaký je rozdíl mezi difúzně uzavřenou konstrukcí a difúzně otevřenou konstrukcí?

Každý typ konstrukce má svá specifika, výhody i nevýhody. Zabýváme se výstavbou obou typů konstrukcí. Záleží vždy na posouzení konkrétního projektu, místa stavby, použitých materiálů pro fasádu a střechu. Co je ale důležité, dům musí být proveden dokonale vzduchotěsně, aby navržené skladby fungovaly správně a dlouhodobě.